۱۳۹۰ شهریور ۱۵, سه‌شنبه

ختنه زنان


منبع این نوشتار از وبلاگ http://helpinfo.mihanblog.com


ختنه زنان ، نابودی لذت جنسی در زنان است که با روش های گوناگون انجام می شود . این کار یک شکنجه و نقص عضو به شمار می رود و در کشور هایی چون آفریقا ، مناطق کردنشین شمال عراق ، برخی نواحی جنوبی و کردنشین ایران ، برخی کشور های آسیایی و نقاط دیگر انجام می شود . ما به این کار اعتراض شدید داریم و آنرا محکوم می کنیم . در صورت مشاهده چنین چیزی در هر کجا که بودید ، بسرعت اطلاع رسانی کنید و در مقابل ان واکنش شدید نشان دهید .

ختنه زنان چیست؟

ختنه در واقع قطع ناحیه‌ای از آلت تناسلی زن به نام کلیتوریس است که با قطع آن حس زنانگى در آن‌ها از بین رفته و زن تا پایان عمر از دریافت لذت جنسی محروم خواهد ماند. ختنه زنان در سه‌شکل متفاوت صورت می‌گیرد:

حالت اول منحصر به بریدن کلیتوریس می‌شود. در نوع دیگر آن علاوه بر کلیتوریس، کلبان یا لب‌های کوچک اندام جنسی (Labia Minor) نیز بریده می‌شوند.

بدترین شکل ختنه زنان نوع سوم آن است. در این مدل کلیتوریس و کلبان یا لب‌های کوچک هردو بریده شده و با به‌هم‌آوردن ملبان یا لب‌های بزرگ (Labia Major) آن‌ها را میدوزند. سپس بر روی آن سوراخ‌های کوچکی در نزدیکی مجرای ادرار و دهانه‌ی رحم ایجاد می‌کنند. این روش که دردآمیز‌ترین و خطرناک‌ترین شکل ختنه به حساب می‌آید، در آفریقا به‌شدت رواج دارد و معروف به "ختنه فرعونی" است. در این حالت محل‌دوخته شده هنگام وضع‌حمل باز می‌شود و پس از زایمان آن‌را مجدداً می‌دوزند. با توجه به رقم بالای زاد و ولد در آفریقا، این "عمل فرعونی" برای زنان در حقیقت یک "شکنجه" است. همچنین شب ازدواج ، که برای این زنان اولین تماس جنسی محسوب می‌شود، خشونت‌آمیز و توام با رنج و شکنج است.

از هر ده مورد "ختنه فرعونی" زنان و دختران، یک مورد یا بلافاصله می‌میرد و یا بعد‌ها بر اثر عفونت ناشی از آن جان خود را از دست می‌دهد.

دلایل ختنه کردن دختران

بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی‌‌، از دلایل موجه جلوه‌دادن ختنه دختران،" مفید بودن آن از نظر بهداشتی، كمك به سلامتی، پیدا کردن روح پاک، زیبایی بدن دختر، کنترل تمایلات جنسی او تا قبل از ازدواج، نگهداری باكرگى دختران جوان تا زمان ازدواج، تامین لذت جنسی بیشتر برای مردان و نگه‌داشتن رسم و رسوم نسل‌های گذشته" عنوان شده است.

عوارض‌های ناشی از ختنه زنان
این سازمان هم‌چنین در تحقیقی از عوارض ختنه دختران و زنان سخن می‌گوید و آن‌ها را این‌گونه بر می‌شمارد: آسیب‌رسانی به مجرای ادرار، عفونت‌های خونی،‌ ایدز، یرقان، تشكیل کیست و دمل در ناحیه‌ی مجرای ادرار و یا دهانه مجرای تناسلی، خونریزی، ایجاد شوك و حتى تلف شدن فرد به دلیل استفاده از وسایل غیر بهداشتی و استفاده نکردن از داروهای موضعی، عفونت‌های مزمن یا متناوب مجرای ادرار و لگن، خطر عقیم شدن زنان ، افسردگی ، سردمزاجی، کاهش میل جنسی، تجربه نکردن ارضاء جنسی، قطع قائدگى، جمع شدن خون قائدگى در شكم و یا به تأخیر افتادن و سختی دوران قائدگى و حتى مرگ دختران.
در نواحی جنوبی و کردنشین ایران نیز ختنه زنان به‌نوعی رواج دارد ختنه زنان در این نواحی، جنبه دینی به خود گرفته است و زنان به حکم سنت و آئین، از لذت جنسی محروم‌اند. نه فقط در شهر‌های کوچک، که گاه در شهرهای بزرگتر، دختران را در کودکی ختنه می‌کنند.

در گزارشی که کانون زنان ایران منتشر کرده‌است، نمونه‌های مشخصی از شهر‌های استان هرمزگان آمده است. به عنوان مثال در بندر کنگ از شهرهای کوچک استان هرمزگان، دختران را ۴۰ روز پس از تولد ختنه میکنند. در این گزارش به نقل از یک زن بومی آمده است: «برخی دختران شهر دیرتر و دردناک‌تر، در سنین ۴ یا ۵ سالگی ختنه می‌شوند. آن‌ها تمام مراحل ختنه را با چشمان باز می‌بینند. لبه‌های کلیتوریس تیغ ریش‌تراشی مردان می‌برند

کارزار زنان
کارزار زنان با متمرکز کردن بخشی از نیرویش در این راستا و با توجه به رواج این عمل غیرانسانی در جهان توانسته است، در کشور‌هایی چون سنگال، سومالی و هند موفقیت‌هایی به‌دست آورد. مبارزه با ختنه زنان در واقع مبارزه با جهل و باورهای غلط است. مبارزه‌ای که چندان آسان نیست.

تصویب قانون ممنوعیت ختنه دختران و زنان در مصر دستاورد هِرمان زنان قربانی‌ و تلاش‌های پی‌گیرندگان حقوق زنان است. هر چند برای بودوآر کوچک دیر شده است، .قوانینی از این دست می‌توانند دختران بی‌گناهی چون او را حمایت کند .۲۸ نظر:

 1. چطور دلشون میاد؟

  پاسخحذف
 2. بالا ترین ظلم به زنان همینه

  پاسخحذف
 3. بفهمن مردا چی میکشن

  پاسخحذف
 4. لعنت به این حیییییییییییییوانات کثیف.اگه دستم به اونا می رسید دلم می خواست خون کثیفشونو بدم لاشخورها بخورن

  پاسخحذف
 5. این کار جنایت است

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. این کار جنایت است وبان باید برخورد شود

   حذف
 6. خاک تو سرشون...همیته که غقب مونده اند...

  پاسخحذف
 7. بالاترین ظلم به زن محرومیت از لذت جنسی و کاهش میل جنسیه اونه علاوه بر این شکنجشون میدن...لعنت بر فرعووون و ختنه ی فرعون و کسایی که اینکارو میکننو باور دارن و طفلی دختراااان بی گناااه

  پاسخحذف
 8. بابا ادم نیستند اینا

  پاسخحذف
 9. این جنایت است کار مسلمان واقعآ نیست

  پاسخحذف
 10. این کار جنایت محضه اینا از خوک هم کثیفترن بدبختهای حیووووووووووون عقلشون اندازه خر هم نیست

  پاسخحذف
 11. in vahshi bazia chie dg.vaqean moatesef shodam

  پاسخحذف
 12. ناشناس6 چطور دلت میاد همچین چیزی میگی.واقعا اصلا قابل مقایسه نیست.

  پاسخحذف
 13. واقعا جای تاسف داره یعنی میشه یه روزی دیگه همچین چیزایی نبینیم!!!!!!!!

  پاسخحذف
 14. خدا از سر این ظلمشون نگذره

  پاسخحذف
 15. وحشتناکه......................

  پاسخحذف
 16. خاک برسرشون یه مشت وحشین اینا خدا لعنتشون کنه

  پاسخحذف
 17. اوج قصاوت,سنگدلی و جهالت است. اما متاسفانه این جنایات بدست زنانی صورت میپذیرد که خود قربانیان دیروز همین جنایات بوده اند.وای به روزی که اینگونه جنایتها جزئی از اعتقاداتمام شوند.

  پاسخحذف
 18. واقعا ظلمه..............

  پاسخحذف
 19. خاک بر سر اونایی که فکر میکنن این جنایات کار اسلامه
  کجای اسلام داریم این جنایت رو سر زنا بیارن؟
  این عینه توحشه عربهای ملخ خوره عربستانی هم همچین جنایتی نمیکنن

  پاسخحذف
 20. اگر تصویر ها را ببین همه مال کشور اسلام '''این اسلام ناب محمدی'' چه بلاسی هایی بر سر زن میآورد

  پاسخحذف